Jak urządzić pokój dla chłopca

Pomysły na pokój chłopca 

 

Urządzenie pokoju dla chłopca to nie lada wyzwanie. Aby mały domownik czuł się w takim pomieszczeniu komfortowo, trzeba uwzględnić kilka istotnych kwestii. Sprawne połączenie aspektów funkcjonalnych i estetycznych odgrywa tu kluczową rolę. 

 

Chłopięcy pokój to szczególna przestrzeń spełniająca jednocześnie kilka funkcji: miejsca do zabawy, nauki i wypoczynku. Ma być kolorowa, inspirująca i bezpieczna, a także dostosowana do potrzeb dziecka, które zmieniają się wraz z upływem czasu. Bardzo ważne jest również to, aby aranżacja wnętrza odzwierciedlała zainteresowania chłopca. Oto garść pomysłów, które przydadzą się wszystkim rodzicom. 

 

Pokój młodego kibica 

 

Wielu chłopców już od najmłodszych lat przejawia żywe zainteresowanie sportem, a w szczególności piłką nożną. Dziecko z pewnością będzie zachwycone, jeśli w jego pokoju znajdą się plakaty z ulubionymi drużynami i zawodnikami. Świetnym rozwiązaniem jest ułożenie na podłodze dywanu przypominającego boisko, jako dekoracje można wykorzystać różne piłkarskie gadżety. Lampa w kształcie piłki? Czemu nie? Wybierając kolory do pokoju, warto uwzględnić barwy zespołu, któremu chłopiec najmocniej kibicuje. 

 

Pokój superbohatera 

 

Nie ma chłopca, który nie miałby swojego faworyta wśród superbophaterów. Superman, Batman, a może Kapitan Ameryka? W takim pomieszczeniu doskonale sprawdzą się tapety 3D gwarantujące niezwykle realistyczne efekty – można wykorzystać je nie tylko na ścianach, ale też w charakterze oklein meblowych. Do tego pościel z wizerunkami ulubieńców, odpowiednie maskotki i figurki oraz inne tematyczne gadżety – i chłopiec będzie w siódmym niebie.  

 

Pokój małego Picasso 

 

U niejednego chłopca artystyczne pasje ujawniają się już bardzo wcześnie. Zresztą dzieci kochają rysować i dobrze jest zachęcać je do tego, ponieważ świetnie rozwija to wyobraźnię i umiejętności manualne. Obecnie to nie problem wyposażyć chłopięcy pokój w meble, z których łatwo zmyć ślady flamastrów. Strzałem w dziesiątkę są ponadto tablice, na których mały artysta może do woli malować bądź przyczepiać stworzone na kartkach malunki, a także ściany pomalowane farbą tablicową. 

 

Pokój małego podróżnika 

 

W pokoju urządzonym w podróżniczym stylu nie powinno zabraknąć paru elementów, m.in. mapy, książek podróżniczych, puzzli, atlasów, globusa etc. Warto zdecydować się na jeden konkretny motyw przewodni, np. nawiązujący do starożytności – motywy typowe dla aranżacji egipskiej możecie znaleźć np. tutaj http://okiemturysty.pl/egipt 

 

Pokój dla zdobywcy kosmosu 

 

Synek marzy o tym, aby zostać astronautą? Niech zatem czuje się w swoim pokoju niczym w przestrzeni kosmicznej. Jest na to wiele sposobów: ściany lub sufit imitujące usiane gwiazdami niebo, lampy przedstawiające planety Układu Słonecznego, teleskop umożliwiający obserwowanie nieba, świetlne ozdoby (np. plazmowe kule), łóżko na antresoli czy dekoracje pomalowane farbą fluorescencyjną. 

 

Pokój dla miłośnika samochodów 

 

Chłopcy kochają samochody – zainteresowaniu tą tematyką sprzyjają m.in. rozmaite bajki. Łóżko w kształcie auta bez wątpienia okaże się hitem, podobnie jak i inne elementy wyposażenia pokoju nawiązujące do tejże koncepcji stylistycznej: pościel, zabawki, oświetlenie itp. Udekorowanie ścian ułatwią natomiast odpowiednie szablony. 

 

Bez względu na to, na jaką aranżację padnie wybór, pokój chłopca powinien być wygodny i zapewniający atmosferę sprzyjającą relaksowi i zabawie. Zasada „mniej znaczy więcej” pozwoli uniknąć zbędnego zagracania przestrzeni – ważne, by mądrze ją zaplanować i wykorzystać.

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie będzie opublikowany)
Komentarz:
Captcha

Projekt i realizacja: wiwi, Obsługa techniczna: virtualmedia.pl