You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Białe meble dla dziecka – tak czy nie?

Meble dla dziecka to niezwykle ważny element wystroju dziecięcego pokoiku. Jeszcze całkiem niedawno niezwykle popularne były tzw. „bajkowe” meble dla dzieci stylizowane pod popularne bajki dla dzieci. Jednak ostatnimi czasy coraz więcej kolekcji dziecięcych występuje w kolorze białym. Świetnie wpasowują się one w modny styl skandynawski, ale mają też wiele zalet, które każdy rodzic z pewnością doceni. Dlaczego białe meble w pokoju dziecięcym są idealnym rozwiązaniem? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na to pytanie.

Uniwersalność koloru

Jak powszechnie wiadomo, kolor biały jest kolorem uniwersalnym, pasującym tak naprawdę do wszystkiego. Idealnie sprawdzi się zarówno w pokoju dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Biel daje nam możliwość operowania dodatkami w różnych kolorach i wzorach. Kładąc tapetę czy dokładając poduszki ozdobne na łóżko możemy sprawić, że pokój stanie się idealnym miejscem dla dziecka, w którym będzie czuło się dobrze i swobodnie. Biel daje wiele możliwości aranżacyjnych, dzięki czemu, chcąc zmienić wystrój, nie musimy wymieniać wszystkich mebli. Wystarczy jedynie zmienić kolor dodatków – poduszek, dywanu czy oświetlenia.

Meble rosnące z dzieckiem?

Meble białe – meble na lata. Dzięki bieli meble są idealne zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży. Wspomniana uniwersalność tego koloru daje nastolatkom wolność w doborze kolorów przewodnich i aranżacji pokoju według własnego stylu. Świetnym tego przykładem jest kolekcja Shift polskiego producenta Tooli, gdzie za pomocą wymienianych kolorów w uchwytach dziecko może spersonalizować swoje meble, według własnych upodobań. Meble mogą służyć przez długie lata nie tylko dzięki świetnej jakości, ale też dzięki nowoczesnemu design'owi.

 

Szybkie powiększenie pokoju

Częstym problemem jest mała powierzchnia pokoju dziecięcego. Jak sobie z tym szybko poradzić? Urządzic pokój w jasnych kolorach. Dzieki temu optycznie znacznie powiększymy pokój. Da to poczucie znacznie większej przestrzeni, co jest też ważne dla komfortu psychicznego dziecka, aby nie czuło się zamknięte w małym pomieszczeniu. Architekci wnętrz często polecają to rozwiązanie przy małych metrażach. Warto wypróbować je również w przypadku dziecięcego pokoiku.Białe meble idealnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Ale co z utrzymaniem czystości? To pytanie, które często pojawia się w głowach rodziców, którzy stoją przed wyborem mebli. Musicie przyznać nam rację, że przy dzieciach wszystkie meble się brudzą i tego nie unikniemy. Białe meble natomiast dużo łatwiej wyczyścić, a przede wszystkim dużo łatwiej zamalować ewentualne ubytki, powstające w trakcie użytkowania. Dlatego też warto zwrócić uwagę na jakość wykonania mebli oraz wykorzystanych materiałów i sprawdzić, czy posiadają one wymagane atesty bezpieczeństwa. Szerzej o bezpieczeństwie mebli dziecięcych będziecie mogli przeczytać w kolejnym artykule.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola są wymagane

Imię:
E-mail: (Nie będzie opublikowany)
Komentarz:
Captcha

     Kategorie

Tagi

Projekt i realizacja: