MATERAC HYPNOS JUNIOR BASIC 200x100 ze specjalnym pokrowcem z serii SILVER LINE!

MATERAC HYPNOS JUNIOR BASIC 200x100 ze specjalnym pokrowcem z serii SILVER LINE!

Więcej widoków

Oceń ten produkt jako pierwszy

589,00 zł


Krótki opis

Wymiary: 200x100x11cm


Termin dostawy: 3 - 10 dni


 

Opis produktuPopularna pianka poliuretanowa jest produktem ekologicznym. Powstaje w wyniku wykorzystania swobodnego procesu spieniania, który nie ma wpływu na redukcję i zubożenie warstwy ozonowej w atmosferze.


Pianka Visco to jeden z wynalazków NASA, stosowany do budowy foteli promów kosmicznych, a w późniejszym czasie również foteli aut luksusowych. Obecnie Visco używana jest również jako jeden z surowców do produkcji materacy. Dzięki swoim wyjątkowym cechom określana jest jako pianka o właściwościach rehabilitacyjnych.


Pianka Visco polecana jest osobom preferującym materace bardziej miękkie H2 i H3, często przybierającym między innymi pozycję spania na boku oraz cierpiącym na niektóre dolegliwości kręgosłupa w części lędźwiowej.


Pianka termoelastyczna Visco zwana jest inaczej „pianką 
z pamięcią”, gdyż potrafi nie tylko precyzyjnie dopasować się do anatomii naszego ciała, 
ale też na dłuższą chwilę zapamiętuje jego kształt. Jest to możliwe dzięki temu, że materace 
z pianki termoelastycznej reagują na nacisk oraz na temperaturę. Pod ich wpływem zmieniają swoje właściwości - robią się miękkie i wygodne. Charakteryzują się również brakiem sprężystości, dlatego dla zapewnienia odpowiedniego podparcia stosuje się je w połączeniu z materiałami twardszymi np. piankami o wyższej sprężystości HR.


Materace z pianką VISCO ułatwiają odprężenie, eliminują nacisk i napięcie ciała zapewniając nam spokojny sen bez nieustannego zmieniania pozycji i obracania się.Ważnym parametrem tej pianki jest jej wrażliwość na temperaturę. Jeśli temperatura będzie się obniżać, pianka zacznie robi się coraz twardsza, natomiast gdy temperatura wzrasta pianka staje się bardziej miękka. W przypadku materaca wykonanego z tej pianki, pod wpływem temperatury dostosowuje się on do kształtu ciała i zwiększa się powierzchnia podparcia.Te unikalne właściwości pianki Visco powodują, że materace z niej wykonane charakteryzują się również niezwykłymi właściwościami. Materace te powodują, że powierzchnia podparcia ciała zwiększa się nawet o 60% w stosunku do powierzchni podparcia na standardowym, twardym materacu. Tak znaczne zwiększenie powierzchni podparcia powoduje, że nacisk na każdy centymetr podpartego materacem ciała w sposób zasadniczy zmniejsza się. To powoduje, że obwodowe naczynia krwionośne tkanki ciała pozostają otwarte, swobodnie przepływa krew i jest dobre dotlenienie tkanki. Zamknięcie, a nawet znaczne ograniczenie przepływu krwi w naczyniach obwodowych powoduje, że tkanka jest niedotleniona - powoduje to dyskomfort snu, częste budzenie się i zmianę pozycji. W krańcowych przypadkach, szczególnie u osób obłożnie chorych, mogą tworzyć się odleżyny. 44% mikro-włókna Lyocell
 32% poliamid
 21% poliester
 2% bawełna
 1% srebrna nić
 pikowany obustronnie antyalergiczną owatą 400 g/m2


          Najważniejsze cechy pokrowca Silver:


 polecany alergikom
 zapinany na zamek ułatwiający zakładanie i zdejmowanie go 
 Certyfikat Oko-Tex 100
 wchłania i odparowuje wilgoć 
 antyalergiczny
 zmniejsza rozwój bakterii na powierzchni materaca
 nie spiera się, nie niszczy
 polecany szczególnie osobom cierpiącym na alergię 
 hamuje rozwój mikroorganizmów
- Atest PZH 
- Certyfikat Oeko TEX standard 100 na piankę Naturalna srebrna ochrona – tkanina Silver hamuje dostęp oraz zmniejsza rozwój szkodliwych pasożytów i bakterii na powierzchni materaca. Dzięki temu materac posiada właściwości antyalergiczne


Oprócz właściwości antybakteryjnych tkanina chroni także pokrowiec materaca przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów. Pokrowiec z naszej serii posiada specjalną srebrną powłokę tkaniny silver, która niweluje rozwój mikro-organizmów takich jak np. bakterie czy grzyby. Luksusowa Tkanina Silver zapewni - szczególnie osobom cierpiącym na alergię – spokojny sen i relaks w nocy. 


Wyjątkowa kolekcja Silverline wykazuje lepszą regulację wilgotności niż inne pokrowce bawełniane innych producentów dzięki zastosowanym mikrowłóknom celulozowym.Pokrowiec posiada zamek rozdzielczy umożliwiający zdjęcie i wypranie w temp. do 60 st. C, pozwala łatwo utrzymać czystość i higienę. Pokrowiec dostępny jest w kolorze białym powlekanym srebrną nicią.

Tagi produktów

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

https://www.facebook.com/FacebookDevelopers